УЗГОДА:
зразки стандартних
договорів для дизайнерів
і ілюстраторів

УЗГОДА — проєкт направлений на підсилення української креативної спільноти в галузі інтелектуальної власності і договірних відносин. В межах цього проєкту ми розробили зразки стандартних договорів та Керівництво з їх використання.
Зразки стандартних договорів розроблені спеціалістами Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (IP Офіс) та Аллою Смородиною, експерткою з права інтелектуальної власності, адвокаткою, докторкою філософії у галузі права, авторкою монографії «Ліцензійний договір у цивільному праві України». Зразки містять побажання дизайнерів і ілюстраторів щодо таких питань як фіксація кількості раундів правок, домовленості щодо порядку оплати, домовленості щодо обсягу прав інтелектуальної власності, дозволів та заборон на використання творів та інших важливих положень.
Ви можете завантажити зразки договорів та Керівництво за цими посиланнями:
Ілюстраторам загалом
Договори замовлення
Зразок договору замовлення для ілюстраторів (передання (відчуження) виключних прав у повному обсязі)Зразок договору замовлення для ілюстраторів (надання виключних/невиключних прав на окремі способи використання)
Договори ліцензування
Зразок ліцензійного договору на використання твору, загальний для ілюстраторівДвомовний зразок ліцензійного договору для ілюстраторів загальний
Книжковим ілюстраторам
Договори замовлення
Зразок договору замовлення для книжкових ілюстраторів (надання виключних прав на окремі способи використання)
Договори ліцензування
Зразок ліцензійного договору на використання твору, для книжкових ілюстраторів Двомовний зразок ліцензійного договору для книжкових ілюстраторів
Графічним і комунікаційним дизайнерам
Договори замовлення
Зразок договору замовлення для графічних дизайнерів (передання (відчуження) виключних прав у повному обсязі)
Промисловим дизайнерам
Договори замовлення
Зразок договору замовлення для промислових дизайнерів (надання виключних прав на окремі способи використання)
Договори ліцензування
Зразок ліцензійного договору на використання твору, для промислових дизайнерівДвомовний зразок ліцензійного договору на використання твору, промислові дизайнери
В межах проєкту ми провели дослідження потреб дизайнерів і ілюстраторів, щоб зрозуміти їх робочі процеси та побажання до договорів. Вибрані сторінки звіту з цього дослідження ви можете переглянути за посиланням:
Керівництво до використання зразків можна переглянути за посиланням:
Узгода: Керівництво (буде доступно пізніше)
Проєкт реалізується за підтримки програми Британської Ради «Підтримка креативної економіки», спільно з Асоціацією Design for Ukraine та Українським національним офісом інтелектуальної власності та інновацій (ІР Офіс), за участі експертки з права інтелектуальної власності Алли Смородини.

Дизайн Змін / Design of Changes

Цілісний рух та багатоетапна програма для створення екосистеми пасіонаріїв та змінотворців. Для кожного, хто має запит на відповідальність за своє майбутнє. Для тих, хто несе нові ідеї та має візію майбутнього. Для всіх, хто впроваджує нові цінності, транслює сенси, та забезпечує рух вперед.
Design of Changes спонукає та розвиває цілісне бачення навколишнього світу: життєзарадність (аналог нейро- пластичності) та життєзаразність (аналог нейростійкості). Напрямки за якими буде відбуватись взаємодія — це економіка, наука та медицина, політика, медіа та інформація, культура та освіта.
Програма має три послідовні рівні залучення учасників:
Формати подій:

Українська ідентичність

Проєкт спрямований на вивчення, дослідження та формування єдиної ідентичності української нації. Робота відбувається на трьох рівнях:

Аналітика — аналіз та збір історичних, міфологічних та соціологічних фактів та наративів. Дослідження впливу російської пропаганди, зумисного спотворення сенсів та фактів з метою дискредитувати українську культуру;

Спільнотворення — пошук та відновлення актуальних, сучасних національних сенсів та кодів, засобами міфодизайну та культурної дипломатії;

Поширення — популяризація модерних та стародавніх українських культурних традицій та народних обрядів, звичок, міфів, тощо;
Основні складові проєкту «Українська ідентичність»:
  1. Розробка цілісної візуальної дизайн-системи Уряду та Держави.
  2. Створення Бренду України. Формування генеративної ідеї до якої можуть поетапно (щорічно) додаватись актуальні для країни наративи.
  3.  Публічні діалоги Talk About Future із залученням відомих експертів з метою оприявлення суті національних культурних кодів.
  4. Колекція Ukrainian_identity — архів символів, знаків, патернів, їх історія, інтерпретація та роз‘яснення.
Результатом проєкту стане посилення позитивного міжнародного та національного іміджу країни. «Українська ідентичність» — це конструктор, що використовується для розбудови цілісної, єдиної Української державності. У поточній ситуації, коли московія зазіхає на ідентичність всього українського народу, відверто заявляючи, що має на меті знищити ту саму ідентичність, питання її захисту, укріплення і підсилення закономірно має набувати одного з найвищих пріоритетів у розвитку та просуванні культури України. Уряд і суспільство не мають створювати какофонію з наративів та меседжів що суперечать один одному. Вони повинні «співати» в унісон, як добре злагоджений хор. Тільки так ми можемо бути почуті у світі. Саме так ми станемо нацією переможців.

Міністерство дизайну

Ініціатива об’єднаної професійної команди дизайнерів України з розробки цілісної дизайн-системи для уряду та держави. Створення простого та доступного для всіх дизайн-керівництва з правилами щодо використання національної символіки (тризуба, герба, прапора та кольорів).
mindesign.com.ua

Дизайн під час війни / Design in Time of War

Колекція Design in Time of War — це кураторський проєкт-дослідження, маніфест основних цінностей українського духу через представлення дизайн-кейсів, які вплинули на перебіг російсько-української війни. Він буде реалізований у форматі міжнародної капсульної (мобільної) виставки та книги-альбому. Це репрезентація тих якостей українців, що дозволяють нам робити «неможливе», діяти «непередбачувано», проявляти неймовірну стійкість та суспільну солідарність.

Kyiv Design Week

Перший Kyiv Design Week (30 серпня — 19 вересня 2023) відбувся у Цюриху та Києві під егідою Zurich Design Weeks за підтримки уряду Німеччини.

Подія, що стала для нашої команди основою та прототипом для розвитку руху культури обміну та міжнародної взаємодії у сфері дизайну.

Design Week — щорічна подія у світі дизайну, яка проходить у найбільших столицях світу як от Мілан, Париж, Лондон, Дубай. Вважається найпрестижнішою подією у сфері дизайну, оскільки охоплює майже два десятки дизайн-сфер: одяг, меблі, архітектуру, графіку, предметний дизайн, тощо.

Київський тиждень дизайну у 2023 році відбувся вперше. Через повномасштабну війну місто було не в змозі провести повноцінний захід. Крім того, через війну багато українських дизайнерів зараз вимушено працюють у різних містах Європи. Тому на допомогу прийшли колеги з Zurich Design Weeks, які зголосилися прийняти Київський тиждень дизайну у своєму місті.

Kyiv Design Week представив графічний, предметний, промисловий та колекційний дизайн, кібермоду, освітні проекти, мистецтво та традиційні ремесла. Основні події пройшли у Цюриху, де майже три тижні відбувались виставки, дискусії, презентації, лекції, покази документальних фільмів, перформанси та багато інших івентів, які нагадали європейцям про Україну та її таланти.

Загалом, фестиваль Kyiv Design Week прийняли сім різних локацій у Цюриху та Києві.

Цюрих:
Museum für Gestaltung Zürich
Kulturhaus HELFEREI
Thomas Kurer Galerie
MY BENI


Київ:
MacPаw Space
Vozianov Studio
the Naked Room


Kyiv Design Week відбувся в межах проєкту TIPSTER, реалізувався Громадською спілкою «Фонд підтримки реформ в Україні» за фінансової підтримки уряду Німеччини в межах проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA.

Партнер Kyiv Design Week — Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

За підтримки Посольства Швейцарії в Україні.
kyivdesignweek.com.ua

Crossing Kyiv

Друковане видання Crossing Kyiv — концепція, розроблена видавництвом NO MAD paper (Італія, Швейцарія) у співпраці з Design4Ukraine, була створена з метою популяризації українського мистецтва та культури міжнародній аудиторії та надання уявлення про різноманітне та яскраве культурне життя України.

Презентація тизеру проєкту відбулася 19 вересня 2023 року під час Kyiv Design Week. Повноцінне друковане видання буде презентоване у 2024 році на наступному KDW. Двомовне видання (англійською та українською) матиме міжнародне розповсюдження та складатиметься з розділів, присвячених різним аспектам культурного життя Києва, таким як сучасне мистецтво, дизайн, музика, архітектура, кіно… За допомогою глибинних інтерв’ю видання досліджує історії, що стоять за мистецтвом і культурою Києва, а також пропонуватиме цілісне розуміння феномену української культурної сцени. Книга буде проілюстрована творами українських фотографів, дизайнерів і художників, що дасть читачам змогу зазирнути за межі сприйняття України крізь призму війни та побачити, натомість, незламний дух нової креативної столиці Європи. Київ стає новою точкою тяжіння на мапі Європейського Союзу.
Переглянути тизер видання (PDF)